Pozor změna chomutovské adresy

Posted under Nezařazené by admin on Čtvrtek 22 Září 2022 at 13.48

Již neplatí adresa Spořická 4522, nové jsme na adrese Na Moráni 4878


Pobočka Chomutov

Posted under Nezařazené by admin on Čtvrtek 19 Březen 2015 at 12.31

Nový vjezd na odtahové parkoviště najdete v Kontaktech

Podmínka pro vyzvednutí vozidla: volat minimálně 30 minut  předem.

Poslední vydání vozidla max. 30 min před koncem pracovní doby, poté je účtován příplatek * 1210,-Kč (za příjezd technika, zpracování administrativy a vydání vozidla)

Pracovní doba:

Pondělí – Pátek 8:00 – 15:00
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

 

V případě nepřítomnosti a po pracovní době po telefonické dohodě:

Tel: 603 871 290

         

* příplatek se účtuje pouze mimo vyznačenou pracovní dobu, dále ve dnech státních svátků.


DOPRAVNÍ NEHODY A jejich řešení

Posted under Nezařazené by lucie on Středa 18 Březen 2015 at 9.49

Dopravní nehody

Jak již všichni víte od 1.1.2009 nemusíte ke každé dopravní nehodě volat Policii.

 

Ale ve kterém případě je nutné jí volat?

Policii voláme v případě že :

– při nehodě dojde ke zranění nebo usmrcení osoby

– při nehodě dojde na některém z vozidel vč. přepravovaných věcí ke škodě převyšující 100.000,-Kč

– při nehodě dojde ke škodě na majetku třetí osoby

– při nehodě dojde k poškození pozemní komunikace nebo poškození její součásti

– při nehodě dojde k poškození životního prostředí např. únik provozních kapalin z vozidla

– při nehodě nebudeme sami schopni obnovit plynulost provozu

– se při nehodě nedohodnete s účastníkem nehody na zavinění

– je při nehodě řidič pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky

 

Z vlastní zkušenosti je lepší zavolat i v případě, kdy mám nehodu s cizincem. Nejen kvůli jazykové bariéře, ale i kvůli jiným faktorům.

 

Jeden skutečný případ z minulého měsíce:

Náš klient jel v Praze, kdy projížděl křižovatkou v tom do něj naboural cizinec. Jelikož škoda byla malého rozsahu Policii nevolali. Nyní je věc taková, že cizinec si sepsal svůj vlastní formulář o nehodě, kdy jako viníka označil našeho klienta + připojil vlastnoruční podpis za obě strany!!!! Samozřejmě drze to zaslal na klientovo pojišťovnu. Jelikož cizinec je z Keni, těžko mu půjde dát pár facek.

Jeden starší případ:

Cca. 8let zpátky se mi přihodila celkem „banální nehoda“. 25.12. jsem byl Asistenční službou vyslán na odtah vozidla do Německa. Když jsem dorazil na místo, zjistil jsem, že dané místo není vhodné pro složení vozidla. Tudíž jsem se s klientem domluvil, že nacouvám co nejblíž k vratům poté vozidlo složím a pomohu mu ho zatlačit do garáže. Ten hňup byl tak šikovný, že mě nechal nacouvat do zděného sloupku u vrat. Na první pohled šlo vidět, že jde o sloupek, který nebyl ještě ani zabetonovaný do země, ani plot ještě nebyl natažený. Byl jsem opravdu nadšený v té době jsem měl měsíc staré vozidlo. Naštěstí se sloupku nic nestalo, klient šel a v hlíně kde sloupek stál ho zase o těch pár stupňů narovnal zpět, ještě připojil pár omluv. Vozidlo jsem mu pomohl zatlačit do garáže jak jsem slíbil, rozloučil jsem se s ním a jel zpět na firmu. Jak šel čas, tak po cca. půl roce přijeli z Interpolu a sdělili mi o ujetí od nehody! Začalo mi šrotovat v hlavě, kdy a kde jsem mohl odjet od nehody. Tak mi vysvětlili o co se jedná a ejhle pán nahlásil, že jsem mu poškodil plot a ujel od nehody, navíc byl tak vtipný, že škodu vyčíslil na nějakých cca. 80.000,-Kč. Připadal jsem si jak v Jiříkovo vidění. Popsal jsem jim jak ten plot vůbec vypadal a jestli, to není jen nějaká chyba. Bohužel s tím už nešlo nic udělat, pojišťovna vyplatil celou požadovanou částku. Takže nyní jakákoliv nehoda byť s tím, že se nic nestane volám na místo Policii.

 

V případě, že k dopravní nehodě nevoláme policii je důležité dodržovat tyto pokyny :

– neustále s sebou vozit ve vozidle propisovací formulář “Záznam o dopravní nehodě“

(lze je sehnat na pobočkách pojišťoven).

Řádně vyplňte všechny údaje, vč. nákresu plánku ve městě napsat i jména ulic a dopravní značení, popisu příčiny vzniku havárie a rozsahu poškození (popř. nafotit nebo si na místě zajistit svědky).

– je-li zcela zřejmé kdo havárii zavinil napíšeme do záznamu o dopravní nehodě

vozidlo A=viník, vozidlo B=poškozený

– je-li míra zavinění částečná sepíše se prohlášení, ve kterém účastníci nehody uznají svůj podíl zavinění a podepíší ho (viník připojí ke svému podpisu: jsem viník nebo zavinil jsem dopravní nehodu, aj.)

– před rozdělením formuláře ještě jednou zkontrolujte případné nesrovnalosti nebo chybějící údaje

a zda nechybí podpisy. Z údajů musí být zřejmé, jak k nehodě skutečně došlo, aby pojišťovna mohla objektivně vyhodnotit míru zavinění. Teprve pak listy oddělte.

Po oddělení listů již není možné cokoliv dodatečně vpisovat. Každý účastník si ponechá jeden díl.

– každý účastník dopravní nehody musí ohlásit co nejdříve nehodu na pojišťovnu viníka

nebo navštíví svůj servis nebo doporučený, který Vám sdělí pojišťovna. Tento za Vás celou záležitost vyřídí

– pečlivě si uschovejte veškerou fotodokumentaci z místa nehody i kontakty na svědky, aby jste v případě sporu doložili jak nehoda proběhla

– pokud-li při nehodě dojde k poškození zdraví či os. a jiných věcí, je potřeba i toto nahlásit na viníkovo pojišťovnu.

Přeji vám mnoho šťastných kilometrů bez nehod.

 

 


Vyzvednutí vozidla

Posted under Nezařazené by lucie on Pátek 6 Březen 2015 at 13.42

Pokud máte vozidlo odtaženo na jednu z našich poboček po nehodě či poruše a chcete si vozidlo vyzvednout je nezbytné nás min. 30minut předem kontaktovat.

Klášterec nad Ohří –> Tel: 603 871 290

Chomutov –> Tel:  603 871 290

Poslední vydání vozidla max. 30 min před koncem pracovní doby dané pobočky, poté je účtován příplatek * 1210,-Kč (za příjezd technika, zpracování administrativy a vydání vozidla)

* příplatek se účtuje pouze mimo vyznačenou pracovní dobu, dále ve dnech státních svátků.


VINFOTO

Posted under Nezařazené by lucie on Pátek 6 Březen 2015 at 13.02

VINFOTO je povinná fotodokumentace vozidla, která souvisí s uzavřením smlouvy na havarijní pojištění a je požadována pojišťovacími společnostmi ALLIANZ, ČSOB a UNIQA. Účelem služby je zabránit pojistným podvodům při pojišťování ojetých vozidel.

VINFOTO přesně a pravdivě dokumentuje stav vozidla pomocí digitální fotografie a současně klasifikuje automobil do pěti stupňů – podle stop jeho poškození. Pro každé poškození na vozidle je pořízena detailní fotodokumentace s podrobným popisem. K vozidlu je pořízena základní sada fotodokumentace exteriéru, interiéru, identifikačních znaků (typový štítek, ražba VIN) a značení skel. VIN je 17-místný kód, který je uznávaný na celém světě pro svou nezaměnitelnou kombinaci písmen a čísel, které automobil bezpečně identifikují. Obsahuje informace o původu každého vozidla. Je unikátním kódem automobilu, podle  kterého  je  možné vozidlo identifikovat a v případě odcizení po něm pátrat u nás i v zahraničí.

Výsledky každého VINFOTO jsou elektronickou cestou doručeny do centrály Cebia, spol. s r.o. do 24 hodin od pořízení dokumentace našimi techniky. Centrála Cebia, spol. s r.o. tyto výsledky zpracuje a odesílá potřebné informace společnosti, která službu objednala.

Na závěr každé kontroly technologií VINFOTO je klientovi pojišťovací společnosti na požádání vystaveno Osvědčení o provedení fotodokumentace vozidla technologií VINFOTO.

Časté otázky:

Kde si mohu nechat zpracovat VINFOTO?

:: V současné době Cebia nabízí službu VINFOTO u 850 Autorizovaných Pracovišť Cebia po celém území České republiky. Jejich počet je neustále rozšiřován. APC jsou nejčastěji autorizovaní prodejci jednotlivých automobilových značek a stanice technické kontroly.

Jak dlouho trvá zpracování technologií VINFOTO?

:: Většinou 30-60min.

Co je nutné mít sebou na prohlídku VINFOTO?

:: Vždy je nutné mít sebou Klientský kupón (ten vystavuje Vaše pojišťovna), dále originál velkého (pokud ho máte k dispozici) či malého Technického průkazu

Za jak dlouho si od vystavení kuponu mohu nechat provést prohlídku VINFOTO?

:: Pokud možno ihned po uzavření pojistné smlouvy, nejdříve však ve lhůtě do 14 dnů.  jen musí klient počítat s tím, že dokud není provedena prohlídka, je jeho pojistná smlouva nastavena na 20% spoluúčasti /min. 20.000,-Kč.

Jaké jsou kategorie hodnocení stop poškození vozidla – pravidla klasifikace vozidla?

  • bez viditelného poškození – na vozidle nebyly nalezeny žádné stopy poškození karoserie ani poškození skel vozidla
  • drobná poškození skel vozidla – na vozidle bylo nalezeno pouze poškození skel
  • drobná poškození mimo poškození skel – na vozidle byly nalezeny pouze stopy poškození karoserie, skla vozidla byla nepoškozena
  • drobná poškození skel i ostatních částí vozidla – na vozidle byly nalezeny stopy poškození karoserie i poškození skel vozidla
  • poškození většího rozsahu – škoda zřejmě převyšuje 5% obecné ceny vozidla a nelze ji přesně specifikovat.

Jak se pojišťovna dozví o mé provedené prohlídce?

:: Výsledky každého VINFOTO jsou elektronickou cestou doručeny do centrály Cebia do 24 hodin od pořízení dokumentace v APC. Centrála Cebia tyto výsledky zpracuje a odesílá společnosti (pojišťovně), která službu objednala.

Více info na www.cebia.cz


NYNÍ JSME I NA FACEBOOKU

Posted under Nezařazené by admin on Pondělí 21 Leden 2013 at 10.27

Nyní jsme i na Facebooku pod jménem: http://www.facebook.com/odtahova.sluzba.5.